podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Liechtenstein - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Liechtenstein - wiza, ambasady, przepisy

Vaduz     
liechtenstein
Liechtenstein - podróże do LiechtensteinuLiechtenstein - mapa krajuLiechtenstein - spis artykułów i galeriiLiechtenstein - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeLiechtenstein - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaLiechtenstein - szczepienia, zdrowie, poradyLiechtenstein - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROLiechtenstein - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOLiechtenstein - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Księstwa Liechtensteinu do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące dłużej niż planowany czas pobytu. Nie ma formalnego obo­wiązku posiadania określonej sumy pieniędzy na każdy dzień pobytu, należy jednak liczyć się z wysokimi cenami towarów i usług.
Informacje dla kierowców
Międzynarodowe prawo jazdy nie jest konieczne.
Przepisy celne
Nie ma ograniczeń co do kwoty posiadanych pieniędzy przy wwozie i wymianie. Nie ma też restrykcji celnych, które odbiegałyby od powszechnie przyjętych standardów.
Wwóz zwierząt domowych. Przy wwozie psów lub kotów na terytorium Szwajcarii wymagane jest świadectwo szczepień oraz odpowiednie znakowanie w formie tatuażu lub mikrochipu.

Bezpieczeństwo
Nie występuje szczególne zagrożenie przestępczością. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu.
Przydatne informacje
Granica Liechtensteinu ze Szwajcarią jest w praktyce otwarta, mimo, że Lichtenstein nie jest członkiem w Układzie z Schengen. Granice Księstwa chronione są przez policję szwajcarską.

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Bernie (Szwajcaria) akredytowany jest również w Księstwie Lichtensteinu.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Księstwa Liechtensteinu
Willadingweg 65
Postfach 65, 3000 Berno 15
tel.: (0-041 31) 357 64 11
fax: (0-041 31) 357 64 15